intro title icon

O Mnie

Witaj na stronie Szlakami Sycylii! Nazywam się Asia Pióro i od ponad 16 lat mieszkam na wyspie, którą pokochałam od pierwszego wejrzenia.

Moja profesjonalna ścieżka jako licencjonowanego przewodnika, to nie tylko zawód, ale przede wszystkim życiowa pasja. Oferuję szeroką gamę wycieczek indywidualnych i w małych kameralnych grupach w języku polskim, od ekscytujących trekkingów po Etnie, przez spokojne spacery po

tours icon

WYCIECZKI

Odkryj czar wyspy pełnej kontrastów i różnorodności ze Szlakami Sycylii. Nasza oferta wycieczek prywatnych lub w małych kameralnych grupach to klucz do eksploracji nie tylko zapierających dech w piersiach krajobrazów, ale również bogatej historii, żywych tradycji i niepowtarzalnych smaków Sycylii. Niezależnie od tego, czy Twoją pasją są górskie wyprawy, przyroda, fotografia, archeologia, czy po prostu pragniesz wybrać się na komfortową wycieczkę z przewodnikiem – na pewno znajdziesz odpowiednią dla Ciebie opcję.

tours icon

Etna

Odkryj z nami Etnę, najbardziej aktywny wulkan w Europie! Proponujemy szeroki zakres wycieczek i doświadczeń, od łagodnych spacerów po malowniczych ścieżkach aż po ambitne trekkingi na sam szczyt wulkanu.

Etna kryje w sobie niesamowitą różnorodność krajobrazów: od zimowych pokryw śnieżnych, przez dymiące kratery, warstwy wulkanicznego popiołu, zastygłe rzeki lawy, aż po bujne lasy i kwitnące winnice oraz sady cytrusowe. Podążając Szlakami Sycylii, będziesz miał okazję nie tylko podziwiać te niezwykłe widoki, ale także zgłębiać historię, legendy i tradycje, które tkwią w sercu sycylijskiego stylu bycia. Lokalni mieszkańcy, żyjący w harmonii z tym potężnym fenomenem przyrody, dodają wyprawom na Etnę wyjątkowego, ludzkiego wymiaru.

Dołącz do nas i pozwól sobie na niezapomniane wrażenia, wędrując po wulkanicznych szlakach Etny, gdzie każdy krok odsłania nowe tajemnice tego imponującego cudu natury.

tours icon

SYCYLIA

Sycylia wabi podróżników ogromną różnorodnością krajobrazów i bogactwem kulturowym, będącym odzwierciedleniem niezwykle interesującej historii wyspy. Odkryj z nami niecodzienne pejzaże oraz kulturowe skarby Sycylii, od tętniących życiem ulic Katanii, przez legendarne widoki Wysp Liparyjskich, ikoniczne miejsca związane z „Ojcem Chrzestnym”, po malownicze piękno Taorminy. Każda wyprawa ze Szlakami Sycylii to wyjątkowa opowieść, w której morze, wulkany i góry tworzą idylliczne tło zarówno dla eksploracji miast i miasteczek, jak i pełnych wrażeń pieszych eskapad w naturze. Podczas wycieczek będziesz miał okazję nie tylko podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale również posłuchać opowieści o faktach historycznych, legendach i lokalnych tradycjach, a wszystko to przyprawione wyjątkowymi smakami sycylijskiej kuchni.

tours icon

Opinie Gości

Ewelina Bodzioch

Polecam Asię jako przewodnika po Etnie 😊 Dziewczyna od lat mieszkająca na Sycylii, z pasją do tego co robi i absolutnie zakochana w Sycylii ❤️ odpowie na wszystkie pytania dotyczące wulkanu, ale też życia na Sycylii i tutejszej kultury 🙂 polecam serdecznie! 🙂

styczeń 2024
Monika Gk

Świetna wycieczka w świetnym towarzystwie, w naszym przypadku wycieczka na Etnę została zwieńczona degustacją wina i pysznym lunchem z fantastycznym widokiem. Asia podzieliła się z nami ogromem swojej wiedzy, dała mnóstwo tipów co do dalszego eksplorowania Sycylii. Serdecznie polecamy i dziękujemy!

październik 2023
Tomasz Kołodziejczak

Bardzo fajnie wymyślona i zrealizowana wycieczka. W interesujący sposób opowiedziano o Etnie, historii wybuchów, samym procesie eksplozji. Wyprawa dostosowana do turysty niewyczynowego, trasa i punkty obserwacyjne wybrane znakomicie. Na koniec naprawdę bardzo przyjemna godzinka degustacyjna w winnicy. Polecam wino migdałowe! I polecam całą wycieczkę. Joanna i jej pomocnik, Augusto, zrealizowali ją profesjonalnie, ale i z pasją.

lipiec 2023
Radosław Mrowiec

Wycieczka zorganizowana perfekcyjnie. Niezapomniane widoki oraz przesympatyczna ekipa. Gorąco polecam!

grudzień 2023
Łukasz Ziemski

Super wycieczka. Przekazano nam bardzo dużo ciekawych informacji zarówno w trakcie spaceru jak i w winnicy. Wizyta w winnicy z wspaniałą atmosferą, jedzenie i wino pyszne. Poza informacjami dotyczącymi wybranej wycieczki Asia przekazała nam całe mnóstwo faktów o Sycylii i wskazówek jak dostać się w różne miejsca pozwalając uniknąć różnych pomyłek. Polecamy z całego serca.

grudzień 2023
Aneta Raś

Wycieczka była bardzo ciekawa, pani Asia, nasz przewodnik, super, punktualna, opowiadała dużo ciekawych rzeczy, nie tylko o Etnie, pomocna, gorąco polecam😍. Ps. To opinia całej mojej grupy, dla której zorganizowałam tą wycieczkę.

listopad 2023
Karolina Ławnicka

Fantastyczna wycieczka, organizacja 10/10 pkt, wszystko odbyło się punktualnie. Transport zadbanym, czystym i klimatyzowanym pojazdem. Pani Joanna przemiła i niesamowicie kompetentna, imponuje wiedzą i zaskakuje ciekawostkami. Gorąco polecam!

październik 2023
Jacek Paciorek

Wycieczka bardzo nam się podobała, zwłaszcza profesjonalne przygotowanie trasy do możliwości uczestników i merytoryczna wiedza z zakresu historii, geografii i geologii przekazywana przez Asię i Luigi w sposób bardzo przystępny i ciekawy. Podczas wyprawy panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera. Serdecznie polecamy.

luty 2023
trinacria icon

Blog

instagram icon