O mnie

Witaj na stronie Szlakami Sycylii! 

Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania tej niezwykle pięknej, różnorodnej i pełnej kontrastów wyspy. 

Jestem Asia (Joanna Maria Pióro), z wykształcenia politolog, z pochodzenia Wrocławianka, a duchem Sycylijka. Od ponad 16 lat mieszkam na tej zachwycającej wyspie, a moją największą miłością jest majestatyczny wulkan Etna. 

Profesjonalizm spleciony z pasją

Mój zawód to więcej niż praca – to również pasja. Jako licencjonowany przewodnik, stowarzyszony z Federescursionismo Sicilia i autoryzowany przez Region Sycylii przewodnik turystyczny, gwarantuję, że każda wycieczka to podróż pełna entuzjazmu, wiedzy i autentycznych doświadczeń. Razem z moim profesjonalnym zespołem oferujemy wycieczki w języku polskim, dzieląc się z Wami naszą miłością i informacjami o tej niezwykłej wyspie.

Różnorodność wycieczek i doświadczeń 

Oferuję szeroki wybór wycieczek, dostosowanych do Twoich oczekiwań i zainteresowań. Od wyzwań trekkingowych na szczyt Etny, przez relaksujące spacery po jej łagodniejszych szlakach, aż po odkrywanie chaotycznych ulic Katanii czy zachwycających zakątków Taorminy. Wulkan Etna, malownicze Wyspy Liparyjskie czy inne unikatowe miejsca na Sycylii – zapewniam Cię, że pozostaną one na zawsze w Twojej pamięci.

Odkrywanie ukrytych skarbów Sycylii  

Pozwól mi pokazać Ci okolice, o których nie znajdziesz informacji w tradycyjnych przewodnikach, i opowiedzieć historie, żyjące jedynie w lokalnych legendach. Razem poznamy sekrety Sycylii, dostępne tylko dla tych, którzy zdecydują się wejść na mniej uczęszczane szlaki. Odkryjesz ze mną wiele interesujących miejsc, zdobędziesz dużo ciekawej wiedzy, poznasz autentyczną kulturę, historię, obyczaje i kulinaria tej magicznej wyspy. Moje wycieczki to zaproszenie do świata, gdzie natura harmonijnie łączy się z tradycją, a każdy krok pozwala na odkrycie nowych, fascynujących aspektów dotyczących Sycylii i jej mieszkańców.

Wybierz i zarezerwuj swoją idealną wycieczkę 

Zarezerwuj wycieczkę i przygotuj się na niezapomniane przeżycia. Czekają na Ciebie malownicze krajobrazy, wyjątkowe smaki i opowieści, które przeniosą Cię na południe Italii. Emocje i wspomnienia, które zdobędziesz podczas wyprawy ze Szlakami Sycylii zostaną z Tobą na zawsze.