vulcano icon

Trekking po Etnie poza Utartymi Szlakami

Przygotuj się na przygodę trekkingową po Etnie, idealną dla tych, którzy pragną poznać mniej znane zakątki tego majestatycznego wulkanu. Nasza wyjątkowa trasa, licząca około 7 kilometrów, poprowadzi Cię przez mniej turystyczne ścieżki do oszałamiającego punktu widokowego na Valle del Bove, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Twojego zakwaterowania lub w ustalonym miejscu w Katanii, by rozpocząć ekscytującą wyprawę na podbój Etny.

Przejazd malowniczą trasą w kierunku Etny

Pojedziemy razem komfortowym minivanem, ciesząc się po drodze malowniczymi widokami i wprowadzeniem do fascynującej historii Etny. Ta 1,5-godzinna podróż przybliży nas do punktu startowego trekkingu.

Trekking poza utartymi szlakami (7 km)

Nasz trekking rozpoczniemy na wysokości 1800 m n.p.m. od wędrówki po jednej z najbardziej malowniczych tras na Etnie, która zaprowadzi nas do zachwycającego punktu widokowego na Dolinę Bawołu (Valle del Bove) i krater szczytowy Etny.

Ta trasa umożliwi nam odkrycie różnorodności krajobrazów Etny – od zastygłej lawy, przez endemiczną roślinność, po bujne lasy i obszary przypominające krajobrazy księżycowe. Podziwiając te niezwykłe widoki, dowiemy się więcej o geologii i ekologii wulkanu.

Podczas wycieczki, docierając na wysokość ok 2200 metrów, wspólnie odkryjemy sekrety i piękno Etny, ciesząc się jej dziką naturą z dala od tłumów.

Powrót do Katanii

Zakończymy naszą przygodę w Katanii około 14:00 – 14:30, wracając pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień z niezwykłego trekkingu po Etnie.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot depozytu.