vulcano icon

Taormina i Castelmola z innej perspektywy

Dołącz do naszej całodniowej wycieczki i zwiedź z nami Taorminę oraz Castelmola. Będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże jońskie i spacerować po średniowiecznych klimatycznych uliczkach; poczujemy atmosferę dawnych czasów przy kieliszku migdałowego wina oraz przejdziemy się malowniczą Ścieżką Saracenów. Ta wyprawa to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale prawdziwa podróż sensoryczna przez kolorowe krajobrazy Sycylii, z panoramicznymi widokami na Etnę i Cieśninę Mesyńską. Odkryjemy ukryte skarby, historię i kulturę tych urokliwych miasteczek pod opieką doświadczonego przewodnika. To nie tylko wycieczka, ale niezapomniane przeżycie pełne fascynujących odkryć.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Spotkanie z przewodnikiem w wyznaczonym punkcie spotkań w Katanii.

Malownicza przejażdżka w kierunku miasteczka Castelmola

Wygodnym minivanem pojedziemy najpierw do miasteczka Castelmola, delektując się pięknymi widokami rozpościerającymi się wzdłuż trasy. 

Wizyta w Castelmola

Przez około godzinę zwiedzimy Castelmola, jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Odwiedzimy punkty panoramiczne, wąskie uliczki i ruiny średniowiecznego zamku.

Zrobimy krótki postój, aby skosztować kawy, migdałowego wina lub tradycyjnej sycylijskiej granity w charakterystycznym lokalnym barze.

Spacer do Taorminy Ścieżką Saracenów

Zejdziemy pieszo do Taorminy Ścieżką Saracenów, jednym z najbardziej malowniczych szlaków Sycylii! Ten spacer pozwoli nam nie tylko odkryć historię i tradycje tych wyjątkowych miejsc, ale także uwiecznić na zdjęciach najbardziej fotogeniczne zakątki wyspy, będące kwintesencją sycylijskiego pejzażu.

Zwiedzanie Taorminy z przewodnikiem (1,5 h)

Po dotarciu do Taorminy przejdziemy się  główną ulicą miasteczka odkrywając najważniejsze zabytki  z doświadczonym licencjonowanym przewodnikiem turystycznym.

Wolny czas w Taorminie

Na zakończenie wycieczki  przez około 1,5 godziny będziecie mogli we własnym zakresie poeksplorować zakątki Taorminy.

Relaks i powrót do Katanii

Zrelaksujemy się  podczas podróży powrotnej, wracając do Katanii około godziny 15:30.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.