vulcano icon

Etna 3000 - Wycieczka na Wyższe Partie Wulkanu

Wyrusz z nami na niezapomnianą wycieczkę na szczytowe partie Etny! Ta wyprawa jest idealna dla osób, które nie lubią długich pieszych wycieczek, ale chciałyby mieć szansę zobaczenia aktywnych kraterów Etny z bliskiej odległości. Jest to perfekcyjna kombinacja ekscytującej przejażdżki kolejką linową i/lub pojazdami 4×4, które zapewniają bezproblemowe dotarcie do serca tego wspaniałego wulkanu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Twojego zakwaterowania lub w ustalonym miejscu w Katanii, by rozpocząć ekscytującą wyprawę na Etnę.

Krajobrazowa trasa w kierunku Etny

Zaczniemy naszą podróż w kierunku wulkanu wygodnym minivanem. Podczas 1,5-godzinnej przejażdżki będziemy podziwiać malownicze krajobrazy.

Wjazd na 2900 m n.p.m.

Z obszaru Rifugio Sapienza na Południowej Etnie lub Piano Provenzana na Północnej, wjedziemy kolejką i/lub terenowymi Unimogami 4×4 na wysokość 2900 metrów.

Tutaj odbędziemy trwający około 40 minut łatwy spacer w obecności przewodników wulkanologicznych.

Będziemy podziwiać kratery szczytowe z bliskiej odległości oraz zapierające dech w piersiach widoki na Wybrzeże Jońskie i majestatyczną Valle del Bove – rozległy naturalny amfiteatr obejmujący prawie całą wschodnią ścianę wulkanu.

Poznamy fascynujące fakty na temat Etny, zjawisk wulkanicznych i historii regionu.

Spacer po kraterach na wysokości 2000 metrów

Po powrocie na niższą część wulkanu wybierzemy się na kolejny krótki spacer, aby zobaczyć wygasłe kratery na wysokości 2000 metrów, rzeki zastygłej lawy, różne typy materiału piroklastycznego oraz roślinność typową dla obszaru wulkanicznego.

Podczas wyprawy poznamy wiele ciekawych faktów na temat Etny i zjawisk wulkanicznych, a także historii i anegdot dotyczących terytorium zdominowanego przez najwyższy czynny wulkan w Europie.

Powrót do Katanii

Zakończymy wycieczkę w Katanii około godziny 14:30 – 15:00 pełni niesamowitych wrażeń.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.