vulcano icon

Wyspy Eolskie – trekking na krater Vulcano i zwiedzanie Lipari

Przyłącz się do naszej ekscytującej wyprawy na Vulcano i Lipari, perły Wysp Eolskich, wpisanych na listę UNESCO. Podczas całodniowej przygody zdobędziemy szczyt Gran Cratere della Fossa, powity zapachem siarkowodoru oraz będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na malowniczy archipelag. Zwiedzimy również wyspę Lipari przemieszczając się wygodnym minivanem i zatrzymując w najpiękniejszych punktach panoramicznych wyspy. Ta wyprawa łączy trekking, geologię i eksplorację Lipari a to wszystko w towarzystwie doświadczonego licencjonowanego przewodnika.

itinerary icon

Program Wycieczki

6:00 Spotkanie w Katanii lub Taorminie

Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Twojego zakwaterowania lub w ustalonym miejscu w Katanii lub Taorminie.

Malownicza przejażdżka do Milazzo

Rozpoczniemy podróż wygodnym minivanem w kierunku Milazzo angażując się w rozmowę z przewodnikiem o ekscytującym planie dnia.

Rejs na wyspę Vulcano i trekking na krater Gran Cratere della Fossa

Przygodę rozpoczniemy krótkim rejsem wodolotem z portu w Milazzo na wyspę Vulcano.

Następnie wejdziemy na szczyt dymiącego krateru, pokonując 5-kilometrową trasę z zapierającymi dech w piersiach widokami na cały archipelag Wysp Liparyjskich.

Odkryjemy fascynujące historie, mity i cuda geologiczne, pogłębiając nasze zrozumienie wulkanologii.

Przerwa na lunch

Zatrzymamy się na przerwę na szybki lunch, delektując się specjałami kuchni eolskiej, takimi jak 'pane cunzato’ czy ‘granita’, by zregenerować siły przed dalszą częścią wyprawy. Koszt posiłku nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Prywatna wycieczka objazdowa po wyspie Lipari

Popłyniemy wodolotem na wyspę Lipari, gdzie spotkamy się z lokalnym kierowcą, który podczas 1,5-godzinnej wycieczki objazdowej, pokaże nam najpiękniejsze punkty widokowe wyspy.

Bedziemy podziwiac widoki na inne wyspy archipelagu, rajskie plaże i zatoczki, obserwować rzeki zastygłej lawy obsydianowej i zwiedzać kamieniołomy pumeksu.

Wypłyniemy z portu na Lipari w kierunku Milazzo około godziny 18:00.

Relaks i powrót do Katanii

Odpoczniemy podczas podróży powrotnej, wracając do Katanii około 21:00, kończąc ten długi i pełen niezwykłych wrażeń dzień!

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 14 dni  przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.