WYCIECZKI ZE SZLAKAMI SYCYLII – REGULAMIN

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem usług oferowanych przez Szlakami Sycylii. Akceptacja regulaminu następuje w momencie dokonania rezerwacji.

1. REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem systemu na stronie SZLAKAMI SYCYLII (opcja BOOK NOW) lub drogą mailową, kontaktując się z Organizatorem pod adresem trailsofsicily@gmail.com.

2. ANULACJA REZERWACJI I ZWROT ZALICZKI

Rezerwację można anulować z dowolnego powodu do 14 dni przed rozpoczęciem wycieczki, aby otrzymać pełny zwrot wpłaconej kwoty. W przypadku anulacji później niż 14 dni przed wycieczką, Organizator zobowiązuje się do zwrotu zaliczki wyłącznie w przypadku siły wyższej (alarm pogodowy, alarm wulkaniczny itp.), uniemożliwiającej realizację wycieczki, lub z przyczyn zależnych od naszej organizacji (np. awaria środka transportu). Rezygnacja z powodu subiektywnej oceny pogody nie uprawnia do zwrotu zaliczki. Lekki deszcz, opady śniegu, wiatr, chmury czy mgła nie są uzasadnieniem do anulowania wycieczki. Nieobecność w miejscu spotkania lub rezygnacja z udziału na mniej niż 14 dni przed rozpoczęciem wycieczki skutkuje brakiem zwrotu zaliczki.

3. ZMIANA PLANU WYCIECZKI

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, zagrożenia wulkanicznego lub innych ważnych przyczyn, przewodnik może zmienić plan wycieczki lub, w ekstremalnych przypadkach, ją przerwać. Prosimy o zapoznanie się z programem, ponieważ ponieważ Organizator nie gwarantuje możliwości zmiany trasy/planu w trakcie wycieczki (np. wjazd kolejką czy degustacja wina w winnicy podczas wycieczek, które nie przewidują tych atrakcji). Czas trwania wycieczki jest orientacyjny.

4. TRANSPORT I MIEJSCE ZBIÓRKI

Ceny opublikowane na stronie obejmują transport z wyznaczonych miejsc zbiórki w Katanii lub z parkingu dla klientów dojeżdżających własnym transportem spoza Katanii. Miejsce zbiórki jest ustalane, gdzie to możliwe, w pobliżu zakwaterowania uczestnika. Należy podać adres zakwaterowania wysyłając email na trailsofsicily@gmail.com do 48 godzin przed wycieczką. Transfer może odbywać się z kierowcą mówiącym po włosku i angielsku. Transfer spoza wyznaczonych miejsc spotkań jest możliwy za dodatkową opłatą. Przewodnik nie odpowiada za zgubione lub pozostawione w środkach transportu rzeczy i nie wykonuje wysyłek. 

Kategorycznie zabrania się spożywania jakichkolwiek posiłków i napojów podczas jazdy.

5. NORMY ZACHOWANIA I PRZYGOTOWANIE DO WYCIECZKI

Jako uczestnik jesteś zobowiązany do przestrzegania zasad regulaminu i wskazówek przewodników. Na stronie znajdziesz informacje dotyczące wymaganego wyposażenia oraz stopnia trudności poszczególnych wycieczek. Zapoznaj się z tymi wskazówkami i poinformuj o nich wszystkich członków Twojej grupy.Specjalne potrzeby zdrowotne wymagają wcześniejszego powiadomienia przewodnika. Zabrania się zabierania zwierząt na wycieczki.

6. BEZPIECZEŃSTWO

Wycieczki odbywają się w środowiskach naturalnych, gdzie istnieje ryzyko wypadków. Odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie wskazówek przewodników minimalizuje ryzyko. Przewodnik nie ponosi odpowiedzialności za wypadki związane z niemożliwymi do przewidzenia sytuacjami

7. PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH I MATERIAŁÓW FOTOGRAFICZNYCH

Rezerwacja wycieczki oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dane wykorzystywane są wyłącznie do organizacji wycieczki i nie są przekazywane osobom trzecim. Udział w wycieczce oznacza zgodę na publikację materiałów fotograficznych w celach promocyjnych. Osoby nie wyrażające zgody na publikację wizerunku powinny wcześniej poinformować Organizatora.