vulcano icon

Śladami "Ojca Chrzestnego" - Kinematograficzne Skarby Sycylii

Wyrusz z nami na fascynującą wycieczkę do Savoca i Forza d’Agrò, malowniczych miejsc znanych z „Ojca Chrzestnego”. To nie tylko szansa na dotknięcie filmowej historii, ale przede wszystkim głębokie zanurzenie w kulturę i tradycje Sycylii, które stały się nieśmiertelnym tłem dla dzieła Francisa Forda Coppoli. Odwiedzimy autentyczne plenery filmowe, dowiemy się o wpływie sycylijskiej mafii na wyspę i zobaczymy, jak wyjątkowa jest ta część Sycylii. Nasza wyprawa to połączenie kinematografii z odkrywaniem prawdziwego, mniej znanego oblicza wyspy, pełnej niesamowitych krajobrazów i bogatej historii.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii lub Taorminie (Mazzarò)

Spotkamy się w Katanii lub w Taorminie by wspólnie rozpocząć naszą ekscytującą wycieczkę.

Malownicza trasa i wprowadzenie

Rozpoczniemy naszą przygodę około godzinną przejażdżką do Savoca. W trakcie jazdy zapoznamy się z planem dnia, dzieląc się ciekawostkami i przygotowując na to, co przed nami.

Zwiedzanie Savoca i Forza d’Agrò

Rozpoczniemy nasz dzień w Savoca zaglądając do kultowego Baru Vitelli, gdzie byly krecone najbardziej znane sycylijskie scen filmu.

Obejrzymy urokliwe zakątki i zabytki Savoca przeżywając na nowo kultowe sceny z „Ojca chrzestnego”.

Po wizycie w Savoca pojedziemy malowniczą trasą do Forza d’Agrò.

Odkryjemy ukryte skarby Forza d’Agrò, gdzie nakręcono wiele mniej znanych, ale równie wciągających scen trylogii.

Poznamy historię i tradycje tych urokliwych miasteczek w kontekście bogatej i niezwykle interesującej historii całego regionu.

Relaks i powrót do Katanii lub Taorminy

Na koniec, pełni wrażeń i nowych odkryć, około godziny 14:30 – 15:30 wrócimy do Katanii lub Taorminy, dzieląc się wspomnieniami z niezapomnianej przygody.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.