vulcano icon

Wycieczka na Etnę z Obiadem i Degustacją Wina w Winnicy

Odkryj z nami magię Etny i zanurz się w świecie sycylijskich win. Podczas tej wyjątkowej wycieczki nie tylko zwiedzisz wulkan Etna, delektując się pięknem jej przyrody, ale także zrelaksujesz się, degustując wybrane wina i tradycyjne sycylijskie potrawy. Doświadczysz uroku wulkanicznych pejzaży i poznasz tajniki produkcji wina, które na tych terenach uprawiane jest z pasją i poświęceniem. Wyrusz z nami na niezapomnianą podróż, gdzie połączymy odkrywanie naturalnego piękna Etny z kulinarnymi i winiarskimi tradycjami Sycylii.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Spotkamy się w Katanii, skąd wyruszymy wygodnym minivanem, by rozpocząć naszą ekscytującą podróż pośród unikalnych krajobrazów Etny.

Malownicza trasa w kierunku Etny

Podczas jazdy w stronę Etny, przez około 1,5 godziny, będziemy podziwiać zachwycające widoki i robić przystanki, by uchwycić najpiękniejsze momenty na zdjęciach.

Łatwy spacer i geologiczne ciekawostki

Na wysokości 2000 metrów, zrealizujemy około godzinny spacer wśród wygasłych kraterów – Crateri Silvestri, gdzie będziemy podziwiać widoki na Wybrzeże Jońskie i zgłębiać tajemnice Etny, mijając pola lawowe i poznając jej endemiczną florę.

Poznamy legendy, omówimy naukowe odkrycia związane z Etną i podzielimy się spostrzeżeniami na temat życia w cieniu wulkanu.

Lunch i degustacja wina w winnicy

Następnie odwiedzimy renomowaną winnicę na zboczach Etny, gdzie w atmosferze prawdziwej sycylijskiej gościnności będziemy kosztować wyborne wina, dowiemy się o nich więcej od eksperta sommeliera i zjemy tradycyjny posiłek przygotowany z lokalnych produktów.

Powrót do Katanii

Nasza wyprawa zakończy się w Katanii około 16:00–16:30, gdzie wrócimy pełni wrażeń, wspaniałych zdjęć i nowo zdobytej wiedzy o sycylijskiej kulturze winiarskiej.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki w Katanii.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.