vulcano icon

Katania - sekrety miasta

Katania, miasto o bogatej i skomplikowanej historii, jest miejscem, które wzbudza silne emocje i różnorodne opinie wśród odwiedzających.

Nie będę próbowała przekonać Cię, że jest to bezwzględnie piękne miejsce – piękno jest przecież subiektywne. Jednak nie można zaprzeczyć, że Katania posiada niezwykle ciekawą historię, jest skarbnicą zabytków z różnych epok i wykazuje silną osobowość, odzwierciedloną w determinacji jej mieszkańców. Ci niezłomni ludzie wielokrotnie odbudowywali swoje miasto, mimo trzęsień ziemi, erupcji wulkanu Etna i niszczycielskich wojen. To miasto pełne kontrastów, gdzie starożytne ruiny mieszają się z barokowymi fasadami, a nowoczesne życie tętni wśród średniowiecznych uliczek.

Nasz trzygodzinny spacer po Katanii to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale głębokie doświadczenie miasta. Od barokowych cudów na Piazza del Duomo, przez życie targu rybnego Pescheria di Catania, po mniej znane, ale równie fascynujące zakątki. Odkryj ze mną legendy i codzienność Katanii, gdzie każda ulica i budynek ma swoją historię.

itinerary icon

Program Wycieczki

Piazza del Duomo: barokowy zawrót głowy

Zwiedzanie Katanii zaczniemy w okolicach Piazza del Duomo, sercu barokowej Katanii, z katedrą św. Agaty.

Pescheria di Catania: jedyny w swoim rodzaju targ rybny

Nie możemy pominąć kultowego, kolorowego i pełnego wigoru rynku rybnego, Pescheria di Catania.

Via Etnea: główna ulica miasta

Przejdziemy się najbardziej reprezentacyjną ulicą w Katanii, Via Etnea w kierunku rzymskiego amfiteatru na Placu Stesicoro.

Via Crociferi: barokowe kościoły i makabryczne legendy

Pospacerujemy wzdłuż Via Crociferi, znanej z imponujących barokowych kościołów, aż do klasztoru benedyktyńskiego, obiektu dziedzictwa UNESCO. Obiecuję, że nie będziemy rozmawiać wyłącznie o sztuce i architekturze.

Łaźnie Rzymskie, Teatr Grecki i Castello Ursino

To tylko nieliczne z zabytków, na które się natkniemy przemieszczając się labiryntem uliczek i ukrytych zakątków.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Piazza del Duomo – Piazza Stesicoro

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.