vulcano icon

Etna i Taormina: wulkan, zabytki i krajobrazy!

Przemierzając drogi Wschodniej Sycylii, zabierzemy Was w podróż pełną odkryć – od majestatycznej Etny, najwyższego aktywnego wulkanu w Europie, po urokliwe uliczki Taorminy. Wyruszając z Katanii, nasza wyprawa oferuje nie tylko wgląd w naturalne piękno i geologiczne cuda Etny, ale również szansę na samodzielne zwiedzanie Taorminy, perły Morza Jońskiego. Ta wyjątkowa wycieczka to idealna propozycja dla tych, którzy pragną zanurzyć się w bogactwie sycylijskiej przyrody i odkryć kulturowe skarby tej wyjątkowej wyspy mając do dyspozycji tylko jeden dzień.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Twojego zakwaterowania lub w ustalonym miejscu w Katanii.

Krajobrazowa trasa w kierunku Etny

Rozpoczniemy naszą przygodę jadąc wygodnym minivanem w kierunku Etny, delektując się 1,5-godzinną przejażdżką i podziwiając unikatowe krajobrazy. Po drodze zatrzymamy się, aby zrobić zdjęcia w najpiękniejszych punktach widokowych.

Łatwy spacer i geologiczne ciekawostki

Na wysokości 2000 metrów, wyruszymy na około godzinny spacer, aby odkryć wygasłe kratery – Crateri Silvestri. Będziemy podziwiać panoramiczne widoki na Wybrzeże Jońskie, zgłębiać tajemnice geologii Etny i odkrywać jej endemiczną florę, mijając po drodze pola lawowe z różnych okresów.

Poznamy mity, porozmawiamy o badaniach naukowych dotyczących Etny oraz podzielimy się wiedzą na temat lokalnego podejścia do życia u jej podnóża.

Zwiedzanie Taorminy

Następnie, po godzinnej przejażdżce, dotrzemy do Taorminy. To tutaj, podczas indywidualnego spaceru, odkryjecie zabytki miasta, takie jak Teatr Antyczny, katedrę, ogrody miejskie (Villa Comunale), panoramiczny plac (Piazza IX Aprile) oraz inne urokliwe zakątki, dzięki którym, Taormina jest nazywana „Perłą Morza Jońskiego”.

Powrót do Katanii

Zakończymy wycieczkę w Katanii około godziny 16:30 – 17:00 pełni niesamowitych wrażeń.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki w Katanii. 

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.