vulcano icon

Całodniowa Wycieczka: Etna i Wąwóz Rzeki Alcantara

Wyrusz z nami na niezapomnianą przygodę, aby odkryć wulkaniczne cuda Etny i bazaltowe kolumny Wąwozu Rzeki Alcantara. Ta wycieczka to świetna okazja, by w ciągu jednego dnia podziwiać malownicze kratery Etny oraz niezwykłe formacje skalne wąwozu Alcantara. Idealna dla miłośników natury, pragnących zobaczyć unikalne pejzaże i relaksować się w otoczeniu pięknej sycylijskiej przyrody. Dołącz do nas i poznaj na własne oczy niezwykłą różnorodność sycylijskich krajobrazów.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Spotkamy się w wyznaczonym miejscu w Katanii, aby rozpocząć naszą całodniową wyprawę na Etnę i nad rzekę Alcantara.

Krajobrazowa trasa w kierunku Etny

Rozpoczniemy naszą przygodę jadąc wygodnym minivanem w kierunku Etny, delektując się 1,5-godzinną przejażdżką i podziwiając unikatowe krajobrazy. Po drodze zatrzymamy się, aby zrobić zdjęcia w najpiękniejszych punktach widokowych.

Łatwy spacer i geologiczne ciekawostki

Na wysokości 2000 metrów, wyruszymy na około godzinny spacer, aby odkryć wygasłe kratery – Crateri Silvestri. Będziemy podziwiać panoramiczne widoki na Wybrzeże Jońskie, zgłębiać tajemnice geologii Etny i odkrywać jej endemiczną florę, mijając po drodze pola lawowe z różnych okresów

Poznamy mity, porozmawiamy o badaniach naukowych dotyczących Etny oraz podzielimy się wiedzą na temat lokalnego podejścia do życia u jej podnóża.

Wizyta w Wąwozie Rzeki Alcantara

Następnie, po około 1,5-godzinnej przejażdżce, dotrzemy do Parku Rzeki Alcantara (Parco Fluviale dell’Alcantara), gdzie będziemy podziwiać unikalne, kolumnowe formacje bazaltowych ścian wąwozu. Dla chętnych przewidziana jest możliwość orzeźwiającej kąpieli w chłodnych wodach rzeki. Spędzimy tu około godziny, ciesząc się niezwykłym pięknem i spokojem natury.

Powrót do Katanii

Zrelaksowani i pełni wrażeń wrócimy do Katanii na około 16:30–17:00.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

Bronte

Titolo luogo centrare

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.