vulcano icon

Trekking na Szczyt Krateru Centralnego Etny

Przeżyj ekscytującą wyprawę na szczyt Etny, gdzie aktywne i grzmiące kratery ujawniają bicie serca tej fascynującej góry. Wędruj przez dynamiczny krajobraz wulkaniczny, osiągając wysokość 3320 metrów i podziwiaj zapierającą dech w piersiach panoramę Sycylii. Przygotuj się na przygodę obejmującą budzący podziw cud natury, podczas eksploracji pulsującego serca szczytu Etny.

itinerary icon

Program Wycieczki

6:30 – 7:00: Spotkanie w Katanii

Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Twojego zakwaterowania lub w ustalonym miejscu w Katanii, by rozpocząć ekscytującą wyprawę na szczyt Etny.

Krajobrazowa trasa w kierunku Etny

Udamy się w kierunku wulkanu wygodnym minivanem. Podczas 1,5-godzinnej przejażdżki będziemy podziwiać malownicze krajobrazy.

Wjazd pojazdem terenowym na 2950 metrów

Rozpoczniemy naszą przygodę od Piano Provenzana, położonego na wysokości 1800 m n.p.m., po północnej stronie Etny. Pojazdami terenowymi 4×4, wjedziemy na wysokość 2950 metrów podziwiając po drodze niższe partie wulkanu.

Trekking na szczyt wulkanu

Wyruszymy na 3-kilometrowy trekking po terenie lawowym w stronę szczytu wulkanu.

Z wysokości 2950 m dotrzemy na 3320 m n.p.m.

W zależności od warunków pogodowych i ekspozycji na gaz wybierzemy się na eksplorację obszaru szczytowego wulkanu.

Wejdziemy na krawędź Krateru Centralnego z jego dymiącymi otworami Voragine i Bocca Nuova.

Przejdziemy się po brzegu Krateru Centralnego obserwując wspaniałe zjawiska, które można zobaczyć jedynie na szczycie aktywnego wulkanu: gaz wydobywający się z jego otworów wentylacyjnych i szczelin, sublimaty siarki pozostawiające charakterystyczny żółty kolor na powierzchni krateru, poczujemy woń siarkowodoru i doświadczymy przede wszystkim niesamowitych emocji!  Zobaczymy również imponujące gardło Krateru Północno-Wschodniego oraz majestatyczny i groźny Krater Poludniowo-Wschodni.

W drodze powrotnej zejdziemy około 2 km wzdłuż zboczy kraterów szczytowych po piaszczystym terenie wulkanicznym, osiągając wysokość 2850 metrów, gdzie pojazd 4×4 zabierze nas z powrotem do bazy startowej, Piano Provenzana.

Powrót do Katanii

Odprężymy się i zrelaksujemy podczas drogi powrotnej do Katanii, gdzie powinniśmy planowo dotrzeć na godzinę 14:30–15:00.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.