vulcano icon

Wycieczka Trekkingowa po Pustyni Wulkanicznej Etny

Dołącz do nas na ekscytującą wędrówkę przez niezwykłą pustynię wulkaniczną Etny, przypominającą krajobraz księżycowy. Ta jedyna w swoim rodzaju przygoda oferuje niezapomniane widoki na kratery wulkanu Etna, malownicze pejzaże i ciekawe fenomeny wulkaniczne. Jest to idealna propozycja dla miłośników górskich trekkingów, natury i fotografii, poszukujących niepowtarzalnych wrażeń.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Rozpocznij swoją przygodę z Etną od spotkania z przewodnikiem w Katanii. Punkt zbiórki zostanie ustalony w pobliżu Twojego miejsca zakwaterowania lub innym dogodnym miejscu w mieście, skąd wspólnie wyruszymy na podbój Etny.

Przejazd Malowniczą Trasą  w Kierunku Etny

Komfortowy minivan zabierze nas w stronę wulkanu. 1,5-godzinna trasa upłynie na podziwianiu malowniczych widoków.

Wjazd Kolejką Linową na Wysokość 2500 m

Z Rifugio Sapienza (1900 m) wyruszymy kolejką kablową Funivia dell’Etna na wysokość 2500 m, rozpoczynając naszą przygodę na Etnie.

Trekking przez Pustynię Lawową Etny – 7 km.

Przemierzając pustynię wulkaniczną do wysokości 2800/2900 metrów, natrafimy na ślady ostatnich erupcji –  strumieni lawy i materiału piroklastycznego.

Będziemy podziwiać niezwykłe pejzaże na Dolinę Bawoła (Valle del Bove), imponujące panoramy kraterów – zarówno szczytowych, jak i bocznych – oraz przepiękne widoki na Wybrzeże Jońskie, rozciągające się od Syrakuz aż po Taorminę. 

Dodatkowo, wspinaczka na wulkaniczny stożek z 2001 roku oraz schodzenie po zboczach Rocca Sabbiosa z widokiem na krater Silvestri, to gwarancja niezapomnianych doświadczeń.

14:30 -15:00 Powrót do Katanii

Zakończymy wycieczkę w Katanii około godziny 14:30 – 15:00 pełni niesamowitych wrażeń.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.