vulcano icon

Wyspa Vulcano: trekking na szczyt krateru i prywatny rejs

Zapraszamy na ekscytującą wyprawę, łączącą trekking po wulkanie z rejsem wzdłuż wybrzeży wyspy. Przeżyjemy niezapomnianą przygodę zdobywając szczyt Vulcano, perłę Wysp Eolskich, wpisanych na listę UNESCO. Wejdziemy na Gran Cratere i odkryjemy tajemnice aktywnego krateru podziwiając niesamowite widoki Archipelagu Eolskiego i oddychając powietrzem o zapachu siarkowodoru. Kolejna część przygody to ekskluzywny rejs łodzią po Morzu Tyrreńskim, gdzie połączymy relaks z odkrywaniem naturalnego piękna wulkanicznych formacji skalnych.

itinerary icon

Program Wycieczki

6:00 Spotkanie w Katanii lub Taorminie

Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Twojego zakwaterowania lub w ustalonym miejscu w Katanii lub Taorminie.

Malownicza przejażdżka do Milazzo

Rozpoczniemy podróż wygodnym minivanem w kierunku Milazzo angażując się w rozmowę z przewodnikiem o ekscytującym planie dnia.

Rejs na wyspę Vulcano i trekking na krater Gran Cratere della Fossa

Przygodę rozpoczniemy krótkim rejsem wodolotem z portu w Milazzo na wyspę Vulcano.

Następnie wejdziemy na szczyt dymiącego krateru, pokonując 5-kilometrową trasę z zapierającymi dech w piersiach widokami na cały archipelag Wysp Liparyjskich.

Odkryjemy fascynujące historie, mity i cuda geologiczne, pogłębiając nasze zrozumienie wulkanologii.

Przerwa na lunch

Zatrzymamy się na przerwę na szybki posiłek, delektując się specjałami kuchni eolskiej, takimi jak 'pane cunzato’ czy ‘granita’, by zregenerować siły przed dalszą częścią przygody. Koszt posiłku nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Prywatny rejs wokół wybrzeży Vulcano

Wczesnym popołudniem spotkamy się z kapitanem w porcie Ponente na Vulcano, aby odbyć ekskluzywny 3-godzinny rejs, podczas którego odkryjemy zachwycające formacje lawy, ukryte jaskinie i zanurzymy się w błękitach Morza Tyrreńskiego korzystając z możliwości pływania i snorkowania.

W drodze powrotnej zobaczymy unikatową plażę z czarnym piaskiem, Sabbie Nere, co będzie idealnym zakończeniem dnia pełnego przygód.

Wypłyniemy z portu Levante w kierunku Milazzo o godzinie 18:00.

Relaks i powrót do Katanii

Odpoczniemy podczas podróży powrotnej, wracając do Katanii około 21:00, kończąc ten długi i pełen niezwykłych wrażeń dzień!

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 14 dni  przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.