vulcano icon

Poranna Wycieczka na Etnę

Etna o Poranku to jedna z naszych najpopularniejszych wycieczek po wulkanie, idealna dla osób w każdym wieku. Podróżując wygodnym minivanem, wyruszamy z okolic Waszego zakwaterowania w Katanii, by odkrywać Etnę w jej pełnej okazałości. Podczas wyprawy zatrzymamy się w punktach widokowych oraz na krótki spacer na wysokości  2000 m n.p.m., aby podziwiać fascynujące miejsca o wyjątkowym znaczeniu przyrodniczym w obrębie Parku Etny.

itinerary icon

Program Wycieczki

8:00 – 8:30: Spotkanie w Katanii

Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Twojego zakwaterowania lub w ustalonym miejscu w Katanii, by rozpocząć poranną wyprawę na Etnę.

Krajobrazowa trasa w kierunku Etny

Rozpoczniemy podróż wygodnym minivanem w kierunku Etny, ciesząc się 1,5-godzinną przejażdżką podziwiając malownicze krajobrazy. Skorzystamy z okazji do robienia zdjęć podczas krótkich postojów w punktach widokowych.

Łatwy spacer i geologiczne ciekawostki

Wyruszymy na godzinną wędrówkę na wysokości 2000 metrów, by odkryć wygasłe kratery – Crateri Silvestri. Będziemy podziwiać widoki na Wybrzeże Jońskie, zgłębiać geologię oraz naturę Etny, napotykając na naszej drodze strumienie lawowe i ciekawą endemiczną florę.

Widok na Valle del Bove czyli Dolinę Bawoła

Zobaczymy Valle del Bove, niezwykły naturalny amfiteatr na wschodnim zboczu Etny. Poznamy geologiczną historię i procesy, które ukształtowały ten niezwykły krajobraz.

Degustacja sycylijskich specjałów

Będziemy delektować się wyborem lokalnych przysmaków w malowniczo położonej agroturystyce, ciesząc oczy i podniebienie widokami oraz smakami Sycylii.

Powrót do Katanii

Wrócimy do Katanii około godziny 14:00–14:30, kończąc pełną wrażeń wycieczkę po Etnie.

meeting point icon

Miejsce Spotkania

Podaj nam adres zakwaterowania, abyśmy mogli spotkać się w dogodnym miejscu zbiòrki.

cancellation icon

Zasady anulacji

Możesz anulować rezerwację z dowolnego powodu do 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki i otrzymać pełny zwrot zaliczki.