Katania – rejs żaglówką, lekcja nawigacji i lunch na pokładzie.

Ta wycieczka to okazja przeżycia niezwykłej przygody w towarzystwie prawdziwych pasjonatów żagli!

Wyruszymy z portu w Katani na pokładzie pięknej sportowej żaglówki. Podczas nawigacji skipper nauczy nas podstaw żeglowania i opowie o sekretach pracy na morzu. Płynąc będziemy podziwiać niezwykłe lawowe wybrzeże Katanii pełne grot i uroczych zakamarków. Zatrzymamy się przy słynnej grocie Ulissesa, gdzie będzie możliwe pływanie i snorkeling. Następnie udamy się w kierunku miasteczka Aci Castello, gdzie zobaczymy z bliska  normańską twierdzę oraz otaczające ją antyczne lawy wulkanu Etna.

Potem udamy się do miejscowości Acitrezza; przepłyniemy w pobliżu archipelagu Wysp Cyklopów, gdzie zobaczymy z bliska charakterystyczne Faraglioni di Acitrezza. Tutaj znowu będzie okazja na kąpiel. Podczas powrotu, na pokładzie żaglówki zjemy lekki lunch, podczas którego skosztujemy typowe sycylijskie smakołyki, m.in arancini, sery i wędliny, cannoli, owoce oraz wino i piwo.

  • Koszt od osoby €75 (minimum 2 uczestników płacących pełną kwotę)
  • Dzieci do 13 roku życia €35
  • Miejsce spotkania Caffe dla Porto
  • Czas trwania rejsu: ok 4 godzin. 
  • Należy zabrać: bluzy i kurtki (w zależności od pory roku), sportowe buty z jasną podeszwą, strój kąpielowy, ręcznik, maskę do snorkelingu, krem przeciwsłoneczny. 


Leave a Reply